BAJKI Z ZACZAROWANEGO LASU

7 czerwca nasze pięciolatki wybrały się na jednodniowa wycieczkę do Zaczarowanego Lasu. Wszyscy przygotowali się znakomicie wzięli ze sobą dobre humory, słoneczną pogodę i uśmiech na twarzy. Był to bardzo aktywny dzień, dzieci musiały  wydoić krowę, przeciągać linę, strzelać z łuku, układać ogromne puzzle,  wyjść z leśnego labiryntu, za pomocą dotyku rozpoznawać ukryte przedmioty, rzucać do celu, zjechać zjeżdżalnią linową – tyrolką itp. Byliśmy też z wizytą u pszczół, poznaliśmy ich życie. Oglądaliśmy ule, plastry z miodem i woskiem.  Głównym celem naszej wyprawy było jednak spotkanie z bohaterami bajek. Wejście do magicznego miejsca strzeże Czarodziejska Szafa, która otwiera się tylko wtedy gdy wypowie się magiczne zaklęcie. W magicznym miejscu trzeba być naprawdę cichutko, aby wilk z bajki „Czerwony Kapturek”  nie zaczął wyć, a czarownica z „Jasia i Małgosi” nikogo nie złapała. Dzień minął bardzo szybko. Zmęczeni, opaleni ale w świetnych humorach wróciliśmy do szkoły.